*  GTA Online'ı geliştiren ve 10.000 $ kazanan oyuncu
BU KONUYU DEĞERLENDİR
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0
( Yorum )
380
( Okunma )
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Administrator
11
(Mesajlar)
11
(Konular)
Mar 2021
(Kayıt Tarihi)
0
(Rep Puanı)
#1
03-28-2021, 07:01 PM
140 milyondan fazla kopya satıldı ve bazıları tarafından tüm zamanların en kazançlı eğlence ürünü olarak bahşedildiğinden, ticari olarak hiçbir oyunun Grand Theft Auto V kadar başarılı olmadığını söylemek abartı olmaz . Ancak ana kampanyanızın oyuncuları çekmek için büyük bir katkısı varsa, birçok insanı kazanmak , Rockstar tarafından yayınlanan son GTA'nın çevrimiçi kısmı oldu .
 
 
İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!
Kredi: Açıklama / Rockstar
Oyun etrafında oluşan topluluk arasında çok popüler olduğu için, geliştiricinin GTA Online'a çok fazla ilgi göstermesi bekleniyordu ve bu sürekli güncellemeler ve birçok içeriğin yayınlanması şeklinde gerçekleşse de, aynı oyunun perde arkasında neler olduğu söylenemez.
Oyun sunucularında yaşayan dolandırıcılar hakkında çok sayıda şikayete ve geliştiricinin inanılmaz izin vermesine ek olarak, yakın zamanda oyuncuları rahatsız eden başka bir rahatsız edici sorunun nispeten basit bir şekilde çözülebileceği keşfedildi: çok oyunculu GTA V ile eşleşir .
 
Son zamanlarda eklenen bazı görevleri yapmak için GTA Online'a döndükten ve yükleme ekranında altı dakikadan fazla ayakta durmaktan sabrını yitirdikten sonra, t0st olarak bilinen bir adam neler olup bittiğini araştırmaya ve yedi yıl önce bir oyunun nasıl başlatıldığını anlamaya karar verir. Hala bu kısmı geliştirmedim.
Üst düzey bir bilgisayar kullanmadan bile işleri daha da kötüleştirmek için, makinenizde tek oyunculu mod altı kat daha hızlı yüklendi ve internette bir arama yaparken, t0st bunun çoğu oyuncuyu etkileyen bir sorun olduğunu keşfetti. İşe dönmenin zamanı gelmişti, bu da hatanın kodun zayıf optimizasyonunda olduğunu doğrulamasına neden oldu.
 
İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!
Kredi: Açıklama / Rockstar
Örneğin, 10 MB'lik bir JSON dosyasında 63.000 öğe girişi bulunduğunu, bu nedenle okuma sırasında bunlardan biri bulunduğunda, kontrolün baştan başlaması gerektiğini buldu. Bununla birlikte, meraklı oyuncu tarafından yapılan tahmin, bu dosyanın toplamda neredeyse iki milyar kontrol gerçekleştirdiği ve bilgisayarı ne kadar iyi olursa olsun, yükleme süresinin oldukça yüksek olacağı yönünde. Ek olarak, işbirliği yapmayan bir şey, GTA Online'ın yalnızca bir işlemci çekirdeği kullanması ve güzel bir darboğaz yaratmasıydı.
 
Böylece, tüm bilgisini kullanarak, t0st kodda bazı değişiklikler yapabildi ve böylece yükleme süresini "sadece" bir dakika 50 saniyeye, daha önce olanlara kıyasla neredeyse% 70 oranında azaltabildi.
Böyle bir sonuç karşısında , tüm süreci burada anlatmanın yanı sıra , değişiklikleri GitHub'da yayınlamaya karar verdi . Bu sorunun bir geliştiricinin çözmesi için bir günden fazla sürmeyecek bir şey olduğunu teyit eden adam, oyun için bir düzeltme başlatmakla ilgilenmeleri durumunda ve biraz şaşırtıcı bir şekilde Rockstar halkına hala bazı ipuçları bıraktı. yol, tam olarak ne oldu.
Dün (3/16) resmi olarak yayınlanan bir güncelleme ile GTA Online'dan sorumlu ekip , PC sürümündeki yükleme süresinin iyileştirildiğini ve birlikte katkılarından dolayı t0st'a bir teşekkür yayınladıklarını belirtti. Sorun çözüldü, PC oyuncuları keşiften memnun kaldı ve mesele kapandı, değil mi? Tam olarak değil.
Moder'e göre, Grand Theft Auto çoğaltıcıyı daha iyi hale getirme konusundaki işbirliği sayesinde Rockstar, ona genellikle sadece şirketin oyunlarında güvenlik veya gizlilik kusurları bulanlara verilen 10.000 $ verdi. Yalnızca GTA Online ile yılda milyonlarca dolar kazanan bir geliştirici için bu çok saçma bir miktar, ancak bence ödülden çok memnun kalmış olmalı.
Bu arada, duvarın diğer tarafı ...
Şirketin bir oyuncu tarafından yapılan iyileştirmeyi benimseme kararına gelince, bu biraz açık görünebilir, ancak geliştiriciler tarafından göz ardı edilmeye devam eden benzer durumlara dair örneklerimiz var. Bir örnek için oluşturulmuş bir mod Dragon Age: Origins o düzeltmeleri neredeyse 800 böcek ve son zamanlarda sürümünün bir dava vardı Elder Scrolls V: Skyrim PlayStation 4 için bir modifikasyon kazandı PlayStation 5 üzerinde 60fps çalışmasını sağlar , böyle bir iyileştirmenin mümkün olacağını kanıtlıyor.
İdeal bir dünyada, bu fan yapımı yaratım, Bethesda'yı en yüksek kare hızını resmileştirecek bir güncelleme başlatması için motive etmek için yeterli olacaktır, ancak buna rağmen oyunun Xbox Series X | S sürümünde ( diğer dört başlıklar yeni Sony konsolunu sahibi şirket), yayıncıdan bir pozisyon bekliyoruz devam ediyor.
Belki de buradaki sorun, Bethesda'nın artık Microsoft'a ait olduğu gerçeğiyle ilgilidir, bu nedenle kendilerini Redmond Giant platformuna adamayı tercih etmeleri doğal olacaktır, ancak yalnızca tüketici tarafında düşündüğümüzde yazık ki biz genellikle bizim gibi aynı oyunlarahayranlık duyanlara, zor kazandığımız parayı verdiğimiz şirketlerden daha çok bağlıdır.


Foruma Git: